Отиде си един от летописците на прехода
С дълбока тъга научихме за кончината на фотожурналистът Георги Георгиев – Джони (1946–2026).

Той остава в историята като един от най-ярките хроникьори на българския преход – с неподправено око, честност и отдаденост към документалната фотография. През обектива му преминаха ключови моменти и лица от най-новата ни история, оставяйки след себе си безценен визуален архив. Фотографът реализира мащабен проект, който включва 50 000 авторски снимки, направени след 10 ноември 1989г. в продължение на 20 години, които могат да се видят в сайта www.prehoda.bg


Загубата му е загуба за цялата фотографска общност.
Изказваме искрени съболезнования на близките, приятелите и колегите му.
Поклон пред паметта му.
Поклонението е в гр. София, четвъртък, 23 април 2026г, от 11ч. в храм „Света София“




